Sprzęt używany to niekoniecznie zużyty sprzęt, a zaoszczędzić można sporo. Warto więc się zastanowić nad inwestycją w używane urządzenia, tym bardziej, że czasem cenowa przepaść dzieli nowe i używane wózki widłowe. Renomowane firmy, jak np. http://www.lemarpol.eu , posiadają w swojej ofercie modele fabrycznie nowe, używane oraz często części zamienne wraz z serwisem. Dzięki temu otrzymujemy kompleksową usługę ze strony sprzedającego.

  • Wybierając używane wózki widłowe zwróćmy uwagę na cenę. Może ona być nawet trzykrotnie niższa od wózków widłowych prosto z fabryki,
  • W Internecie możemy znaleźć wiele porównywarek cenowych, zarówno nowych wózków widłowych, jak i używanych. Podajemy interesujące nas parametry, rocznik oraz przedział cenowy. To pozwoli na skrócenie czasu poszukiwania atrakcyjnych dla nas cen.
  • Należy pamiętać, że używane wózki widłowe są często po leasingu lub po długoterminowym wynajmie. Przy trwałej i intensywnej eksploatacji postawmy na najlepsze i najtrwalsze, chociaż może trochę droższe modele.

Trzeba wziąć pod uwagę, że po jakimś czasie mogą się pojawiać awarie nieco częściej, niż w przypadku nowych wózków widłowych. Niezwykle ważne jest, aby dowiedzieć się, jak przebiegał dotychczasowy cykl życia wózka oraz poznać historię jego napraw. Warto zwrócić uwagę także na gwarancję, jakiej udziela sprzedawca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *